Sesja Kobieca – to pojęcie można coraz częściej zobaczyć w internecie. A co to jest sesja kobieca? Tak na prawdę to zależy tylko od każdej z Was, czym ta sesja się okaże. Zazwyczaj jest spełnieniem jakiegoś marzenia. Może być to marzenie o pięknych portretach w plenerze lub ładnym wnętrzu. Może być to sesja tematyczna związana z Twoją pasją. A może być to sesja w bieliźnie – sensualna, pokazująca Twoje kobiece oblicze, które być może na co dzień jest trochę ukryte lub nie masz na nie czasu.

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowałam w tym roku weekend kobiet – weekend sesji podczas, których mogłyście poczuć się piękne i spełnić swoje małe marzenie. Była też Marta Kostrzewa – niezastąpiona wizażystka, która zadbała o piękny makijaż.

Jak się przygotować do sesji kobiecej? Jak się ubrać na sesję kobiecą ? Co z makijażem?

Przed sesją rozmawiam z każdą z Was i ustalamy jakiego rodzaju sesji oczekujecie. Jest to istotne przy doborze garderoby oraz miejsca na sesję. Przy okazji zorganizowanej przeze mnie akcji, miejsce jest już wybrane, w innym razie jest możliwość samodzielnego wyboru miejsca – mamy do wyboru moje studio, plener lub wynajęty apartament. Starannie dobieram miejsce, tak aby klimatem i wystrojem pasowało do rodzaju sesji. W tym roku zdecydowałam się na wynajęcie apartamentu w Gdańsku od Staywin. Są to piękne i nowoczesne apartamenty położone bardzo blisko starówki. Wybrałam przestronny apartament z dwoma sypialniami i piękną łazienką z wanną. Był też balkon i widok na rzekę. Apartament był bardzo zadbany, wszystko czyste, nowe, a wnętrza nowoczesne, ale neutralne co idealnie pasowało do mojego zamysłu sesji.

Dobór stroju będzie różny w zależności od rodzaju sesji. Przy sesji sensualnej doskonale sprawdzi się komplet bielizny, jedwabna koszula nocna, ładna piżamka lub nawet szlafroczek. Super sprawdza się także spora męska biała lub czarna koszula. Oczywiście jest to też super okazja, żeby pozbyć się wszelkich zahamowań i pozwolić sobie chociaż na kilka ujęć całkowicie bez ubrań. Piękne, zmysłowe akty są pamiątką na całe życie.

Przy sesji portretowej kobiecej również warto podkreślić swoją kobiecość. Sukienka w wyróżniającym się kolorze, luźniejszy sweterek odsłaniający ramię, czy obcisłe jeansy i koszula.

A co z makijażem, czy to ważne? Przy sesjach tego typu makijaż jest bardzo ważny. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niektóre z Was potrafią pięknie się same pomalować. Jednak fundując sobie tą chwilę przyjemności i czasu tylko dla siebie – warto oddać również tą sprawę w profesjonalne ręce. Ja najczęściej współpracuję ze wspomnianą wyżej Martą i to w jej ręce chętnie oddam Was przy sesji kobiecej. Makijaż będzie dopasowany do karnacji, do koloru oczu, oczywiście z uwzględnieniem preferencji oraz kolorystyki ubioru. A co najważniejsze makijaż będzie eksponował Wasze dobre strony. Będzie też na tyle wyrazisty, że będzie widoczny na zdjęciach, nawet czarno białych.

Warto też pamiętać o paznokciach i zadbać o nie – zarówno na dłoniach jak i stopach. Nie polecam intensywnego opalania krótko przed sesją, lepiej więc zaplanować ją przed urlopem, lub na tyle po, aby opalenizna się ujednoliciła, a skóra przestała schodzić 🙂

A co wtedy gdy nie wiecie jak pozować? Obawiacie się, że na sesji będzie widać, coś czego w sobie nie lubicie? Uwierzcie mi, że udział w sesji może pomóc Wam w przezwyciężeniu Waszych kompleksów. Oglądając efekty zdjęć zobaczycie, że wszystko zależy od perspektywy i każda – nawet mniej lubiana część ciała odpowiednio ustawiona lub oświetlona może wyglądać ładnie. Nie chodzi tu o oszustwo. Same często patrzymy na siebie po prostu zbyt krytycznie, a osoby patrzące na nas z boku, mogą w ogóle nie dostrzegać tego, czego tak bardzo się wstydzimy.

Podczas sesji zawsze podpowiadam w jaki sposób się ustawić, co zrobić, żeby coś uwydatnić, a coś ukryć. Po przełamaniu pierwszych lodów zazwyczaj wszystko zaczyna płynąć i same zaczynacie pozować jak zawodowe modelki 🙂

Zapraszam więc – zrób sobie prezent i zapisz się na sesję kobiecą <3